czwartek, 15 września 2022

17 i 25 września 2022 r. – rajdy rowerowe w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności


W sobotę (17 września) i w niedzielę (25 września) zapraszamy na rajdy rowerowe z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Do przejechania będą trasy do 25 km i do 40 km. Start z placu Piłsudskiego w Piasecznie.  

Jak co roku, we wrześniu, obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców gminy Piaseczno na dwa rajdy rowerowe. Pierwszy już w tę sobotę (17 września) i organizowany jest z myślą o rodzinach z dziećmi. Start o godz. 12.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie. Do pokonania jest trasa około 25 km. Będzie ona wiodła z Piaseczna przez Żabieniec i Lasy Chojnowskie do wyjątkowego miejsca w Czarnowie – hodowli psów rasy border collie i owczarni (borderowo.pl). Tam planowana jest godzinna przerwa integracyjna z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Po odpoczynku i nabraniu sił powrócimy przez Jastrzębie do Piaseczna. 

Drugi rajd rowerowy odbędzie się w niedzielę (25 września) i przeznaczony jest dla osób, które w tym sezonie już trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans – do 40 km. Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Warsztaty z nagrodami
W czasie przerw integracyjnych z ogniskiem tradycyjnie odbędą się warsztaty w ramach programu ochrony powietrza oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi. Ponadto każdy rowerzysta otrzyma kamizelę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę, zabraniu ze sobą zapasowej dętki oraz dobrego humoru.

Organizatorzy
Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. Koordynatorem akcji jest Pani Agnieszka Jarzębska-Isio.

Rajdy realizowane są związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”. Zadanie pn. Działania proekologiczne w Gminie Piaseczno współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. #MazowszePomaga #ProgramyWsparcia #SolidarnośćMazowiecka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz