wtorek, 21 września 2021

Relacja z rajdów z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

To był weekend pełen wrażeń. Pogoda co prawda nie dopisała, bo padało i było chłodno, ale i tak udało nam się wspólnie świętować obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 

W sobotę (18 września) na rynku w Piasecznie pojawiło się 11 rowerzystów. Ubrani w kurtki przeciwdeszczowe wyruszyliśmy w drogę. Trasa prowadziła m.in. przez Jazgarzew, Pęchery, Jaroszową Wolę, Ludwików, Pieczyska, Chosnę, Ławki, Gabryelin, Kędzierówkę, Krępe, Nowinki, Zalesie Górne do Piaseczna. Łącznie przejechaliśmy 49 km. :) Przerwa na ognisko odbyła się na Zimnych Dołach. Tradycyjnie podczas niej był konkurs, w którym rowerzyści musieli wykazać się wiedzą w zakresie ochrony powietrza. Do wygrania były atrakcyjne nagrody sportowe. Po ognisku wróciliśmy na rynek w Piasecznie. Byliśmy przemoczeni oraz zmarznięci, ale mimo to cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego czasu. 

Następnego dnia (19 września), tym razem z grupą 12 rowerzystów ruszyliśmy w kolejną trasę. W niedzielę co prawda nie padało, ale wiało i było chłodno. Jechaliśmy przez Jastrzębie, Czarnów, Solec, Baniochę, Dobiesz do Ustanowa. Tam w zaprzyjaźnionej Galerii Iris odbyło się ognisko integracyjne. Obecna była na nim również Dorota Krug, p.o. naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa gminy Piaseczno, z którą mieliśmy okazję porozmawiać o działaniach gminy w zakresie ochrony powietrza. Tu również odbył się konkurs wiedzy, gdzie jego uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami sportowymi. Łącznie tego dnia wykręciliśmy 34 km. 

Miło było spotkać się z Wami po rocznej przerwie i bardzo się cieszymy, że mimo niekorzystnej pogody były osoby chętne z nami świętować obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Do zobaczenia w przyszłym roku. :)

Rajdy organizowane były przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno, FundacjęViolet Kiwi. Patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

6 komentarzy:

 1. Też chętnie brałabym udział w takim rajdzie. Jednak przede wszystkim muszę kupić nowy rower. Czy coś takiego: https://mocnerowery.pl/rowery-elektryczne-haibike.html będzie według ciebie dobrym wyborem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgrupowane wycieczki rowerowe to świetna sprawa, bardzo dużo integracji, przy okazji trening.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama prowadzę sportowy tryb życia, dlatego myślę o tym by zamówić na dniach porządną odzież sportową. Nawet już mam na oku bardzo atrakcyjną ofertę

  OdpowiedzUsuń
 4. Koszulki rowerowe Assos to doskonały wybór dla wszystkich pasjonatów jazdy na rowerze. Zaprojektowane z myślą o komforcie i wydajności, te koszulki oferują doskonałe właściwości oddychające, zapewniając suchą i chłodną skórę nawet podczas intensywnego wysiłku. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantują trwałość i wygodę przez wiele sezonów. Dostępne w różnorodnych wzorach i kolorach, koszulki rowerowe Assos zapewniają nie tylko wyjątkowy styl, ale także optymalną aerodynamikę, co przekłada się na jeszcze lepsze osiągi podczas jazdy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo zazdroszczę Ci udziału w tej imprezie. Z rowerami jestem związany od bardzo dawna, jednak jestem zmuszona jeździć sama

  OdpowiedzUsuń