wtorek, 14 września 2021

18 i 19 września 2021 r. – rajdy rowerowe w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

W najbliższy weekend (18–19 września) zapraszamy na rajdy rowerowe z okazji  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Do przejechania będą trasy 30 km i 45 km. Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie. 

Po rocznej przerwie powracają rajdy rowerowe z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Miłośników dwóch kółek zapraszamy w najbliższy weekend (18–19 września) o godz. 10.00 na plac Piłsudskiego w Piasecznie. Stamtąd wystartują dwa rajdy. Pierwszy (w sobotę) zaplanowano z myślą o osobach, które już w tym sezonie trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans – około 45 km. Drugi (w niedzielę) przeznaczony jest dla rodzin. Tu do pokonania będzie około 30 km. Trasy opracowała i przewodnikiem po nich będzie Edyta Olesińska. 

Warsztaty z nagrodami
W czasie wypraw planowane są godzinne przerwy integracyjne z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Na uczestników czekają  również warsztaty w ramach programu ochrony powietrza oraz konkurs z nagrodami.  Każdy rowerzysta otrzyma kamizelę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę, zabraniu ze sobą zapasowej dętki oraz dobrego humoru.

Organizatorzy
Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno, FundacjęViolet Kiwi. Patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. Koordynatorem akcji jest Agnieszka Jarzębska-Isio. 

1 komentarz:

  1. Bardzo się cieszę, że trafiłam na tego bloga, ponieważ uwielbiam jazdę na rowerze. Chciałabym zacząć zabierać na wycieczki moją córeczkę, ale musiałabym najpierw kupić fotelik rowerowy. Można liczyć na jakiś wpis z radami w tym temacie?

    OdpowiedzUsuń