czwartek, 28 września 2023

Relacja z rajdu 24 września

 

Druga wycieczka w ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności już za nami. W minioną niedzielę (24 września) 45 uśmiechniętych rowerzystów przyjechało na rynek w Piasecznie. Wspólnie przejechaliśmy około 35 km.

To była niedziela (24 września )pełna wrażeń. Na rynku w Piasecznie pojawiło się 45 rowerzystów, którzy z uśmiechem na twarzach wyruszyli z nami na drugi rajd z okazji tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Trasa wiodła przez: Piaseczno, Jazgarzewszczyznę, Łoziska, Wilczą Górę, Władysławów, Antoninów, Mieszkowo, Wólkę Pracką, Baszkówkę, Głosków, Wólkę Pęcherską, Jazgarzew, Gołków, Zalesie Dolne i jak zawsze zakończyliśmy rajd na rynku w Piasecznie.

Łącznie przejechaliśmy około 35 km. Przerwa integracyjna odbyła się na terenie parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie. Tradycyjnie po ognisku odbył się konkurs 
z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi, w którym to rowerzyści musieli wykazać się wiedzą w zakresie ochrony powietrza atmosferycznego, sposobów wymiany źródeł ciepła i zachowań proekologicznych. 

Dziękujemy serdecznie proboszczowi - Adamowi Węgrzynowi, że nas ugościł i mogliśmy odpocząć na terenie parafii i nabrać sił na drogę powrotną.  

Dziękujemy również naszym wspaniałym rowerzystom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem - Jackowi, Arkowi, Danielowi, Markowi, Andrzejowi oraz Bogusiowi, który to uwiecznił niedzielny rajd na zdjęciach. Cieszymy się, że tak nas wspieracie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok :)

Rajdy organizowane były przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews.

Rajdy realizowane były w związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego – „Zadanie pn. „Działania edukacyjno-informacyjne w gminie Piaseczno” .


 

   #MazowszePomaga #ProgramyWsparcia #SolidarnośćMazowiecka

1 komentarz:

  1. Hamulce tarczowe zapewniają doskonałą siłę hamowania i kontrolę w każdych warunkach pogodowych. Hamulce tarczowe do roweru oferowane w sklepie są dostępne w różnych modelach, co pozwala na dopasowanie do specyficznych potrzeb użytkownika i stylu jazdy.

    OdpowiedzUsuń