poniedziałek, 18 września 2023

Relacja z rajdu 17 września


Takiego rajdu to już dawno nie było. Dopisała pogoda i frekwencja. Aż 73 rowerzystów przyjechało na plac Piłsudskiego w Piasecznie, aby w minioną niedzielę (17 września) wspólnie świętować tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności. Kolejna wycieczka już 24 września.

W minioną niedzielę (17 września) odbył się pierwszy rodzinny rajd rowerowy w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Frekwencja dopisała,  pogoda i atmosfera również.

W wydarzeniu wzięło udział łącznie 73 rowerzystów – 18 dzieci i 55 dorosłych. Wspólnie przejechaliśmy około 25 km przyrodniczo-edukacyjnymi ścieżkami przez: Piaseczno, Żabieniec, Zalesie Górne, Chojnowski Park Krajobrazowy i Pęchery.

W Łbiskach w
Centrum HandLove – w wyjątkowym dla rowerzystów miejscu z pysznymi rzemieślniczymi lodami i kawą – odbyła się godzinna przerwa integracyjna z ogniskiem. Dziękujemy właścicielom Pani Ani i Panu Grzegorzowi za ugoszczenie naszych rowerzystów. Były warsztaty dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego, promujące wymianę źródeł ciepła i zachowania proekologiczne oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi. Zachęcamy do obejrzenia poniższej fotorelacji z wydarzenia. 

A kolejny rajd już w najbliższą niedzielę (24 września). Tym razem do pokonania będzie ok. 35 km. 
Zapraszamy serdecznie.

Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews.

Rajdy realizowane są w związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego – „Zadanie pn. „Działania edukacyjno-informacyjne w gminie Piaseczno” .

 
   #MazowszePomaga #ProgramyWsparcia #SolidarnośćMazowiecka

Fotorelacja3 komentarze:

  1. Trek Marlin to seria rowerów, która doskonale sprawdzi się zarówno na górskich szlakach, jak i w miejskiej dżungli. Są to rowery uniwersalne, łączące w sobie trwałość, wydajność i przystępną cenę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą również na stronie internetowej sklepu DreRowery.pl, gdzie znajdziesz pełen asortyment- rowery Gdańsk

    OdpowiedzUsuń