poniedziałek, 20 maja 2013

I wycieczka już za nami :)

    …było dużo obaw, wątpliwości czy wszystko się uda.  Nie wiedzieliśmy ile osób przyjedzie, czy  ktoś się w ogóle zainteresuje naszą akcją.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie oraz miłe słowa które padły pod naszym adresem :)

Wycieczka odbyła się pod hasłem „Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa”.


Jacek Wierzchowski – nasz sympatyczny przewodnik, przybliżył nam historię związaną z kolejką wąskotorową oraz przedstawił teraźniejszą sytuację.

Odwiedziliśmy dworzec kolejki wąskotorowej przy ul. Sienkiewicza 14, z której w każdą niedzielę od marca do października rusza zabytkowa ciuchcia.Następnie udaliśmy się na dworzec PKP Piaseczno, z którego codziennie liczna grupa mieszkańców Piaseczna i okolic korzysta jadąc do pracy w Warszawie, a mało kto wie że wzdłuż głównych torów biegną jeszcze tory kolejki wąskotorowej.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był przystanek w Zalesiu Dolnym,po którym postanowiliśmy trochę pojeździć.Udaliśmy się w kierunku Runowa, gdzie na dużej łące wśród drzew brzozowych zrobiliśmy sobie dłuższy odpoczynek.
Kto chciał mógł upiec kiełbaskę, przejechać się drezyną, lokomotywą czy też zobaczyć miasteczko westernowe.


Po ponad godzinnej przerwie ruszyliśmy w drogę powrotną do Piaseczna.W pierwszej wycieczce wzięło udział 42 osoby i razem przejechaliśmy około 25 km :)
Mamy nadzieje że Wam się podobało i za miesiąc 16 czerwca równie licznie spotkamy się przy fontanie.

Następna wycieczka odbędzie się pod hasłem „Rowerem w Lasy Chojnowskie”.
Planowana trasa przejazdu to koło 30-40 km, z dłuższym postojem na ognisko w  Zimnych Dolach.

Zapraszamy serdecznie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz