niedziela, 5 czerwca 2016

Ustanów - relacja!


… takiej wycieczki na rozpoczęcie sezonu, to jeszcze nigdy nie było:)

Ledwo co ujechaliśmy z rynku w Piasecznie, a tu od razu przymusowy przystanek w Parku Zdrojowym. Okazało się, że nie mam powietrza w przednim kole. Błyskawiczna reakcja chłopaków, zdjęcie opony, zmiana dętki, poszukiwanie nowej w rozmiarze 26 presty. Ostatecznie okazuje się, że problem był z wentylem. Wystarczy tylko napompować i można jechać dalej. 

Po drodze do Ustanowa, z gościnną wizytą zajechaliśmy do Pana Wojtka z Winnego Garażu. Właściciel opowiedział nam kilka słów o swojej restauracji oraz pasji do wina.

Ruszamy dalej. Nagle w Wojciechowicach słychać wystrzał jak z petardy. Okazało się, że jednej z uczestniczek strzeliła opona. I cóż byśmy zrobiły, bez naszych super chłopaków z Rajmundem na czele. Ekspresowa wymiana dętki i mogliśmy jechać dalej. 

W galerii Iris czekała na nas już właścicielka – Alina Porazińska wraz z mężem oraz przepyszne ciasta jej autorstwa (m.in. szarlotka, ciasto czekoladowe, marchewkowe oraz cytrynowe). Tradycyjnie zrobiliśmy sobie godziną przerwę na pieczenie kiełbasek, regeneracje sił, integracyjne rozmowy oraz losowanie nagród wśród uczestników wycieczek.

Łącznie w pierwszej wycieczce IV edycji Chodź na rower wzięło udział 63 osoby. Czuliśmy się jak w jednej dużej rodzinie, gdzie każdy po dłuższym niewidzeniu się z utęsknieniem oczekuje spotkania. Pojawiło się też sporo nowych osób, które zadeklarowały uczestnictwo w kolejnych wycieczkach.

26 czerwca pod dowództwem Adama Kępińskiego jedziemy do Henrykowa Urocze. Trasa 45 km, tempo rekreacyjne. Ognisko planowane jest na placu sołeckim.


Do zobaczenia. 
... i jeszcze kilka zdjęć autorstwa tego sympatycznego Pana :)

3 komentarze: