wtorek, 9 lipca 2024

Rajdy rowerowe 14 lipca i 15 wrześniaW niedziele 14 lipca i 15 września odbędą się bezpłatne rajdy rowerowe z przewodnikiem. Na małych i dużych rowerzystów czekają trasy do 25 km i do 40 km. Start z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Jak co roku, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, organizuje rajdy rowerowe z przewodnikiem. Mają one na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń transportowych oraz przybliżenie zagadnień związanych m.in z ochroną powietrza. 

14 lipca

Pierwszy rajd odbędzie się już w tę niedzielę (14 lipca) i przeznaczony jest dla osób, które w tym sezonie już trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans. Do przejechania jest trasa około 40 km wiodąca malowniczymi i przyrodniczo-edukacyjnymi ścieżkami przez: Piaseczno, Żabieniec, Jesówkę, Zalesie Górne, Piskórkę, Wole Prażmowską, Prace Duże, Henryków Urocze do Runowa. Tam planowana jest godzinna przerwa integracyjna z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Po odpoczynku i nabraniu sił planowany jest powrót do Piaseczna. Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

15 września

Natomiast drugi rajd rowerowy odbędzie się w niedzielę (15 września) i dedykowany jest rodzinom z dziećmi. Do pokonania będzie trasa około 25 km prowadząca m.in. przez Żabieniec, Chojnowski Parki Krajobrazowy, Zalesie Górne, Wólkę Kozodawską i Jesówkę. W trakcie wycieczki również planowana jest przerwa integracyjna z atrakcjami dla najmłodszych. Start o godz. 12.00 z placu Piłsudskiego.

Konkursy z nagrodami

W czasie przerw integracyjnych odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi dotyczące m.in. ochrony powietrza atmosferycznego i ekologicznych źródeł ciepła. Ponadto każdy rowerzysta otrzyma kamizelkę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę, zabraniu ze sobą zapasowej dętki oraz dobrego humoru.

Organizatorzy

Rajdy rowerowe organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz