wtorek, 21 września 2021

Relacja z rajdów z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

To był weekend pełen wrażeń. Pogoda co prawda nie dopisała, bo padało i było chłodno, ale i tak udało nam się wspólnie świętować obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 

W sobotę (18 września) na rynku w Piasecznie pojawiło się 11 rowerzystów. Ubrani w kurtki przeciwdeszczowe wyruszyliśmy w drogę. Trasa prowadziła m.in. przez Jazgarzew, Pęchery, Jaroszową Wolę, Ludwików, Pieczyska, Chosnę, Ławki, Gabryelin, Kędzierówkę, Krępe, Nowinki, Zalesie Górne do Piaseczna. Łącznie przejechaliśmy 49 km. :) Przerwa na ognisko odbyła się na Zimnych Dołach. Tradycyjnie podczas niej był konkurs, w którym rowerzyści musieli wykazać się wiedzą w zakresie ochrony powietrza. Do wygrania były atrakcyjne nagrody sportowe. Po ognisku wróciliśmy na rynek w Piasecznie. Byliśmy przemoczeni oraz zmarznięci, ale mimo to cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego czasu. 

Następnego dnia (19 września), tym razem z grupą 12 rowerzystów ruszyliśmy w kolejną trasę. W niedzielę co prawda nie padało, ale wiało i było chłodno. Jechaliśmy przez Jastrzębie, Czarnów, Solec, Baniochę, Dobiesz do Ustanowa. Tam w zaprzyjaźnionej Galerii Iris odbyło się ognisko integracyjne. Obecna była na nim również Dorota Krug, p.o. naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa gminy Piaseczno, z którą mieliśmy okazję porozmawiać o działaniach gminy w zakresie ochrony powietrza. Tu również odbył się konkurs wiedzy, gdzie jego uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami sportowymi. Łącznie tego dnia wykręciliśmy 34 km. 

Miło było spotkać się z Wami po rocznej przerwie i bardzo się cieszymy, że mimo niekorzystnej pogody były osoby chętne z nami świętować obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Do zobaczenia w przyszłym roku. :)

Rajdy organizowane były przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno, FundacjęViolet Kiwi. Patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

1 komentarz: